Õppetöö korraldus

Vastseliina Muusikakool võtab võimalusel vastu kõik õpilased, kes soovivad muusikalist haridust omandada.

Muusikakooli õpe algab eelõppega, mis kestab 1-2 aastat sõltuvalt õpilase arengust. Kui laps ei oska kohe eelistatud pillivalikut teha, siis on võimalus olla üks aasta rühmaõppes (osaleda ainult solfedžotundides) ning teha pillivalik järgmisel aastal. Eelõppes on tunni pikkuseks 30 minutit, sest väiksemate laste keskendumisvõime on väiksem.

Põhiõpe algab 1. klassist ning tunni pikkus hakkab olema 45 minutit. Õpe kestab nooremas astmes 4. klassini ja vanemas astmes 7. klassini.

Kõigil õpilastel (sh eelõppes) on nädalas 2 pillitundi ja 2 solfedžotundi ning kohustus vähemalt 2 korda aastas kontserdil esineda. Selleks on muusikakooli õpilaskontserdid või teised avalikud kontserdid, kuhu on oodatud ka pealtvaatajad. Need kontserdid on lapsevanemale hea võimalus end oma lapse arenguga kurssi viia.

Muusikakooli õppetöö ja koolivaheajad toimuvad tavakooliga samas rütmis, va aprilli vaheaeg, mil muusikakoolis on tavapärane õppenädal. Selle lisanädalaga saame muusikakooli õppetöö lõpetada mai lõpus.

Iga klassi lõpus on hindeline kontserdil esinemine ja solfedžo tasemetöö, mille tulemuste põhjal otsustab muusikakooli õppenõukogu õpilase üleviimise järgmisse klassi. 

Eksamid on noorema astme ehk 4. klassi lõpetamisel ja vanema astme ehk 7. klassi lõpetamisel. Eksamid on nii pilli kui solfedžo osas. Mõlema astme lõpetamisel saab õpilane vastava astme lõputunnistuse.

Alates noorema astme lõpetamisest on õppuril põhjendatud juhtudel võimalik üle minna vabaõppele ehk osaleda ainult pillitundides. Vabaõppe õpilased ei saa õppeastme lõputunnistust vaid lõpetavad klassitunnistusega.

Alates 2. klassist võimaldame vabade kohtade korral ka lisapilli õpet.

Edaspidi plaanime 3. klassis üheaastast üldklaveri õpet kõikidele õpilastele, kes ei õpi klahvpille.

Avaldatud 10.05.2022. Viimati muudetud 12.03.2025.